اطلاعیه : جان رامین حسین پناهی در خطر است، برای نجات جان رامین حسین پناهی بکوشیم

رامین حسین پناهی یکی از مجروحین رویداد شب پنجشنبه یکم تیرماه 1396که توسط سپاه پاسداران درشهر سنندج بازداشت شده است جانش در خطر است. براساس گزارشی از شاهدان محلی حوالی ساعت 9:00 شب پنجشنبه نیروهای امنیتی و یگانهای سپاه پاسداران یک دستگاه ماشین سواری را در جنوب شهر سنندج ( محله شالمان) محاصره و به رگبار می بندند. دراین رویداد راننده خود رو شخصی و یکی از سرنشینان زخمی میشوند و دو نفر دیگر بنامهای صباح حسین پناهی و بهروز نوری مسلح بوده اند از ماشین خارج شده و دست به مقاومت می زنند. جنگ و گریز در کوچه ها تا بامداد روز جمعه 2 تیرماه ادامه پیدا میکند. دراین درگیری حامد سیف پناهی در محل حادثه بر اثر شدت جراحت جانش را ازدست میدهد و  رامین حسین پناهی شهروند عادی ساکن سنندج که در حین درگیری بر اثر اصابت گلوله پاسداران زخمی میگردد که توسط نیروهای امنیتی سپاه پاسداران بازداشت میشود.
روز جمعه و پس از اتمام درگیری نیروهای امنیتی به منازل مسکونی خانواده های حسین پناهی و سیف پناهی در محله نایسر و روستای قروچه از توابع دهلان حمله برده اند و به ضرب و شتم ، اذیت و آزار سایر اعضای خانواده و وابستگان آنها می پردازند. تعدادی از اعضای خانواده را بازجویی و افشین حسین پناهی برادر رامین را بازداشت میکنند. همچنین به خانواده های جان باختگان اعلام میکنند که حق ندارند هیچ مراسمی برای آنها برگزار کنند.
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و حقوق بشر ایران تعقیب خود سرانه، بازداشت، سرکوب و ارعاب اعضای خانواده جان باختگان توسط نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران رژیم اسلامی را بشدت محکوم میکند.
جان شهروندان و فعالان مدنی رامین حسین پناهی و افشین حسین پناهی درخطر است. رامین حسین پناهی براثر گزارشات منتشر شده از ناحیه ران و کمر مجروح شده است اما بیم آن میرود که بر اثر شکنجه نیروی های امنیتی جانش را ازدست بدهد.
ما از مردم آزاده، نهادهای اجتماعی و مدافع حقوق بشر، شورای حقوق بشر سازمان ملل و سازمان عفو بین الملل و سایر نهاهای سیاسی و مدنی درخواست میکنیم که عاجلانه برای نجات جان رامین حسین پناهی و برادرش افشین حسین پناهی تلاش کنند.
سخنگوی - انجمن دفاع از ازندانیان سیاسی و حقوق بشر ایران

آزاد زمانی


2 تیرماه 1396

هیچ نظری موجود نیست: